LOVRAN - Sjajni su bili mladi boćari Dubrovačko –neretvanske županije na dva nacionalna juniorska natjecanja održana ovog tjedna u istarskom Lovranu. Šesteročlana momčad u kojoj je bio i mladi Trpanjac Mate Šundrica donijela sa ta dva natjecanja čak sedam medalja !
Najprije u Kup natjecanju momci iz naše županije u postavi Luka Gašpar (Ploče), Matko Pendo (Komolac Ombla), Marko Batinić (HVIDRA Gromača), Stijepo Batinić (HVDRA Gromača) i naš Trpanjac Mato Šundrica (Faraon) osvojili su ekipno srebro, da bi se potom u Prvenstvu Hrvatske okitili se sa još šest medalja – tri zlata, dva srebra i jedna bronca
Najuspješniji je bio Luka Gašpar koji je u Lovranu osvojio tri zlata i jedno srebro. Titulu juniorskog prvaka Hrvatske mladi je Pločanin osvojio u brzinskom, te preciznom i štafetnom izbijanju te u paru sa Matkom Pendom.
Marko Batinić i Luka Gašparosvojili su pak srebro u parovima.
Matko Pendo u Kupu sa Prvenstva donosi tri medalje - zlato u štafetnom izbijanju u paru sa Gašparom , srebrni je pojedinačno u preciznom izbijanju i brončani u brzinskom izbijanju.
' Sveukupno juniorska momčad Dubrovačko-neretvanske županije najuspješnija je hrvatska županija na Prvenstvu Hrvatske,a imamo i najboljeg juniora Prvenstva Luku Gašpara ' nije krio svoje zadovoljstvo Luko Hendić koji je u Lovranu bio voditelj selekcije Dubrovačko-neretvanske županije na spomenuta dva natjecanja.