
DUBROVNIK – Danas u 16.33 sati službeno je započelo proljeće, u vrijeme kad su županijski prvoligaši odigravali završnice utakmica 14.kola u kojem su korčulansko-pelješki klubovi odigrali jednu međusobnu, jednu kao gosti, a u jednoj su utakmici trebali biti domaćini ali je ista - odgođena.
Pelješko-korčulanski ogled, trenutno najbolje i najslabije plasiranog kluba sa našeg područja pripala je već drugi put u ovoj sezoni Orebiću. Bila je to i prva pobjeda momčadi trenera Zorana Sliškovića u ovoj godini. Na Haštriću su Orebićani bili bolji pobijedili 2:1, istim rezultatom kako su i slavili jesenas na Zlinjama. Gosti su prvi poveli preko Marina Sršena u 8.minuti , da bi u 21.minuti izjednačio Ivan Rosa iz kaznenog udarca. Pobjedu 'pelješkim kapetanima' donio je pak Miro Ninčević odmah na početku nastavka u 47.minuti. BŠK Zmaj dakle nikako da krene, pobjedu čeka još od prošle godine, zadnji su put 'crveni' sa Zlinja osjetili slast 'troboda' u studenom kada su kod kuće pobijedili susjede iz Smokvice. Do ovog kola su bili predzadnji, a nakon današnje pobjede Maestrala protiv Župe Dubrovačke, još prošle sezone dugi niz godina trećeligaš od danas je preuzeo 'fenjer' i drži zadnje mjesto na ljestvici županijske lige!
Žrnovo je pak gostovalo u Kominu gdje je momčad trenera Nikše Skokandića otputovala bez nekoliko prvotimaca, sa samo dvije pričuve ali na kraju se vraćaju sa jednim bodom. Domaćin je poveo već u 6.minuti golom Ivana Popovića vodećeg strijelca lige kojem je to bio 13 gol sezone. Gostujući bod Žrnovcima svojim je golom donio Mario Orlović u 70.minuti. Drugi je to Orlovićev gol za redom, četvrti bod 'kuneja' osvojen u zadnje dvije utakmice.
Jadran je na svojoj Blatini trebao ugostio Croatiu iz Gabrla, ali je utakmica otkazana zbog, kako neslužbeno saznajemo problema sa delegiranom sudačkom trojkom.
U ostalim utakmicama već smo rekli Maestral je bio bolji od Župe dubrovačke . U derbiju vrha ONK Metković je slavio protiv Slavena na Grudi , a uvjerljivu pobjedu izborio je Konavljanin na gostovanju kod Sokola.
Rezultati 14.kola: Gruda: Slaven - ONK Metković 0:2, Krvavac: Maestral - Župa dubrovačka 4:1, Potomje: Orebić - BŠK Zmaj 2:1, Komin: Gusar - Žrnovo 1:1, Dubravka: Sokol - Konavljanin 1:4, Smokvica: Jadran Smokvica - Croatia (odgođeno)
Tablica nakon 14.kola (Ilustracija ŽNS)

Naslovnica: Mario Orlović – strijelac izjednačujućeg gola za Žrnovo u Kominu
Foto: N.Kosović




