
KORČULA - Prije desetak dana organizatori Prvenstva grada Korčule u vaterpolu najavili su za ovogodišnje njegovo već 14. izdanje od obnove – iznenađenje....!
Napisali su tada na svojim facebook stranicama 'Budite u toku ilitiga stay tuned ...'Nažalost to iznenađenje na kraju ipak nije bilo iznenađenje već ono što se u ovoj koroni eri i - očekivalo.
Ovogodišnje Prvenstvo grada Korčule koje se trebalo održati 7. I 8. kolovoza je – otkazano !
U službenom priopćenju i objašnjenju organizatora, članova korčulanske Udruga 'Sveti Todor ' stoji
'Unatoč svin našin željama, voji i očekivanjima odlučili smo da nisu vrimena za zafrkanciju i riskiranje, da je potribno pokazat odgovornost i radi tega ove godine neće bit prvenstva grada. Drugin ričima pehar ostaje unutar zidina staroga grada!!! To naravno ne znači da se ekipe mogu opustit i hodit po škojima nego da imaju godinu dana više za treniranje i pripreme. Pozivamo Vas svih da se čuvamo i pripazimo jedni na druge dok ovi zulum ne pasa, a onda ćemo drugo lito nadoknadit sve što smo propustili ovu godinu i zajedno guštat'.
Naravno da će ova vijest sigurno mnoge ražalostiti, ali će istodobno mnogi ovu odluku u ovoj situaciji podržati kao mudru i - jedinu logičnu...!
Podsjetimo da su prošlogodišnji pobjednici bili vaterpolisti Starog Grada koji su u finalu bili bolji od vaterpolista Biline (10:9). Treći je bio Borak, četvrti već po običaju - Sveti Nikola...
Foto. Naslovnice: N.Kosović