VIGANJ - I ove će se godine prvak Hrvatske u jedrenju na dasci u disciplini slalom tražiti u našem Vignju , na Prvenstvu koje će se održati slijedećeg tjedna od 23. do 28.05.2016.
Regatno polje će kao i uvijek biti smješteno u Pelješkom kanalu - ispred Vignja, start prvog jedrenja predviđen je u utorak, 24.05.2016.
Podsjetimo se , prošle je sezone na istom mjestu, doduše nešto kasnijem terminu ( početkom lipnja) održano isto natjecanje. Pobjednik je bio Enrico Marotti iz JK Volosko, drugi je bio Tonko Rameša (Kornati Murter) ,dok je na trećem mjestu u konkurenciji 30 natjecatelja bio Ante Berlengi (Podstrana) .
Jedrličar PŠU 'Peliška jedra' Darko Antunović tada je osvojio 5.mjesto, dok je u kategoriji seniora uzeo postolje zauzevši 3.mjesto !