
Rezultat utakmice bio je: 21 : 21 ( poluvrijeme 9 : 11 ).
Velolučanke su nastupile u slijedećem sastavu: Lucija Andreis (golman), Nina Andreis (4), Lara Cetinić, Lidija Žuvela (2), Ana Zlokić (7), Nina Gugić, Mia Hrboka (2), Marija Šeparović (2), Margarita Marić(golman), Martina Prižmić, Ivana Krajančić, Emmi Žuvela,Petra Vuletić, i Sanda Tasovac (4), Trener: Ofelija Dragojević
Lumbarajke su nastupile u slijedećem sastavu: Amalija Duhović (4), Petra Markovina, Zdravka Milina (5), Nikolina Šestanović (2), Ana Milina (3), Jagoda Milina (6), Marija Šestanović (1), Milica Simović (golman), Marijela Markovina, i Lucija Cebalo (golman). Trener: Jagoda Milina.
Otočki derbi opravdao je očekivanja u smislu neizvjesnosti i žustrine u igri. Od samog početka nametnula se neizvjesnost, te se stalno igralo gol za gol. Kratko su domaće igračice imale 2 gola prednosti, ali se brzo uspostavila ravnoteža i sve do pred kraj prvog poluvremena igralo se gol za gol, da bi u samom finišu poluvremena gostujuće igračice ostvarile 2 gola prednosti.
Igra naših igračica nikako nije mogla doći do izražaja, bilo je puno tehničkih grešaka i brzopletosti, što su igračice iz Lumbarde smirenom igrom i dugim napadima iskoristile i u drugom poluvremenu uglavnom bile u prednosti gol-dva. Deset minuta prije kraja, naše igračice
došle su do 1 gola prednosti i u dva navrata brzopleto izgubile loptu i priliku za povećanje prednosti. To su obilato iskoristile igračice iz Lumbarde i ostvarile su prednost od 2 gola, što je dodatno unijelo nervozu naših igračica. Ipak su smogle snage i u samom finišu utakmice izjednačile rezultat i imale su priliku pobijediti. U zadnjem napadu čak je postignut i gol ali samo dvije sekunde nakon isteka regularnog vremena, te gol nije priznat, i ostao je rezultat 21 : 21
Prikazana igra u derbiju bila je pomalo rastrgana, bez posebno lijepe igre. Igračice iz Lumbarde igrale su sporo na duge napade, dok su naše igračice u prevelikoj želji previše griješile i dosta brzopleto gubile lopte, što je utjecalo na nervozu i jednostavno nije to bila igra koju smo tijekom čitavog prvenstva pokazivali. Ovo je druga utakmica gdje naše igračice nisu uspjele nametnuti prepoznatljivu igru, već su podlegle atmosferi koju je stvorila domaća publika.
Nikada veći broj navijača nije bio u dvorani, koji su gromoglasnim navijanjem pozdravljali svaki naš pogodak i očekivali pobjedu. Nažalost ove divne publike, naše igračice nisu uspjele ostvariti novu pobjedu.
U slijedećem vikendu treba se igrati utakmica 15. kola, gdje nam slijedi gostovanje u Opuzenu.
Sportski pozdrav,
Predsjednik ŽRK VELA LUKA
Jurica Dragojević
----------------------
Jagoda Milina – ostavile smo srce na parketu
Nakon vječito korčulanskog derbija u Veloj Luci javila nam se i trenerica ŽRK Lumbarde Jagode Milina koja nam je rekla:
' Žestoka utakmica. Naša ekipa vodila je tijekom cijele utakmice . Ponosni smo na ovaj rezultat jer nas sedam igračica – Milina , Zdravka , Amalija, , Ana, Marija , Nikolina i Jagoda odigrale smo borbeno od početka do kraja , nismo se predavale , ostavile smo srce na parketu… (MPS)




